Введення будинку в експлуатацію

Будинок

Введення будинку в експлуатацію

  Починати будівельні роботи на об’єктах І-ІІІ категорії складності (крім індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв.м та господарських споруд) потрібно здійснювати  після реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт.
      Загальні засади отримання права на виконання будівельних робіт визначені статтями 34 та 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
  Декларація про початок виконання будівельних робіт та її форма визначені Порядком виконання будівельних робіт (далі — Порядок), який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466.
Забудовник (або його уповноважена особа) заповнює бланк декларації , отримати його можна у дозвільному центрі , територіальному органі або на сайті  Держархбудінспекції України у рубриці «Законодавча та нормативна база» (додаток 2 до Порядку).
    Заповнювати декларацію необхідно в двох примірниках та подати їх до територіального органу Держархбудінспекції за місцезнаходженням об’єкта будівництва особисто, надіслати їх рекомендованим листом з описом вкладення або подати через дозвільний центр.
На протязі 5-ти робочих днів Інспекція перевіряє дані зазначені у повідомленні, та , у разі подання та оформлення декларації з дотриманням установлених вимог, на безоплатній основі реєструє її.
 Після реєстрації один примірник залишається в Інспекції, яка її зареєструвала, а другий примірник з відміткою Інспекції повертається замовнику.
Забудовник набуває право на виконання будівельних робіт на наступний день після реєстрації декларації.

Підготовка документації для введення будинку в експлуатацію

     Перед подачею в ДАБІ заяви і декларації про готовність новобудови до експлуатації, забудовник зобов’язаний отримати технічний паспорт об’єкта. Для цього він звертається в місцеве державне чи приватне ліцензоване бюро технічної інвентаризації (БТІ).
  Для проведення технічної інвентаризації забудовник подає в БТІ такі документи:
– заяву – документ складається безпосередньо в організації;
– паспорт;
– податковий ідентифікаційний код;
– свідоцтво про право власності на земельну ділянку;
– проектну документацію на будинок – якщо вона була розроблена.
Інспектори БТІ досліджують відповідність вимогам проекту і будівельним нормам, обробляють дані і складають технічний паспорт об’єкта. Цей документ включає опис об’єкта, його технічні характеристики і план. Обов’язковий додаток до технічного паспорту – кваліфікаційний сертифікат фахівця, який провів інвентаризацію.

Замовити консультацію
5 + 15 =

Складання декларації про готовність об’єкта до експлуатації

        Декларація про готовність об’єкта до експлуатації – це стандартний документ, який заявник отримує в місцевому управлінні ДАБІ. Також бланки декларації про готовність до експлуатації закінченого будівництвом доступні на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».
Забудовник заповнює два примірники декларації, переносячи в них дані з технічного паспорта об’єкта. Заповнені екземпляри декларації та комплект супровідних документів забудовник відправляє в ДАБІ.
У комплект документації забудовника повинні входити:
– два примірники заповненої декларації про готовність об’єкта до введення в експлуатацію;
– оригінал технічного паспорта об’єкта, виданий БТІ;
– нотаріально завірена копія документа про право власності або право користуватися земельною ділянкою – договору купівлі-продажу або оренди.
Подати документи в ДАБІ можна:
– через місцевий центр надання адміністративних послуг;
– направивши рекомендованим листом з описом вкладень;
– направивши електронні форми документів, використовуючи електронну систему здійснення дозвільних процедур у будівництві. Ця функція доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Електронні адміністративні послуги».
Фахівці ДАБІ розглядають декларацію забудовника протягом 10-ти робочих днів з моменту її подачі. Датою введення будинку в експлуатацію вважається дата реєстрації декларації. Обов’язковий елемент реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації – запис в технічному паспорті об’єкта «введений в експлуатацію».