Приватизація земельної ділянки

Приватизація земельної ділянки
Чи не кожен з нас бодай один раз в житті замислювався над тим, як отримати безкоштовно земельну ділянку для провадження господарської діяльності. На даний час це питання дуже актуальне. В цій статті ми хочемо  надати максимально інформативне роз’яснення, як все ж таки отримати земельну ділянку у приватну власність.
Ну, що ж почнемо.
Законом України передбачається, можливість кожному  громадянину держави отримати земельну ділянку з державної і комунальної власності в приватну безкоштовно:
Ділянка для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд ( у селах – не більше 0,25гектара, в селищах – не більше 0,15 гектарів, в містах – не більше 0,10 гектарів)
Для ведення особистого селянського господарства – до 2 гектарів
Ділянку для ведення фермерського господарства (в розмірі земельної частки (паю) визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство);
Ділянку для ведення садівництва (до 0,12 га);
Ділянку для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га);
Ділянку для будівництва індивідуальних гаражів (не більше 0,01 га)
Земельний кодекс передбачає собою певний процес в наданні дозволу щодо оформлення земельної ділянки та передачу земельної ділянки у власність.
Перший і найголовніший етап – це написання заяви (клопотання) про вибір місця розташування земельної ділянки
Громадяни, які бажають отримати безкоштовно земельні ділянки із земель державної або комунальної власності, подають клопотання (заяву) до:
Відповідної районної або державної адміністрації, якщо земля знаходиться за межами міста, села тощо.
Головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в області (Управління Державного земельного кадастру в області) – якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту і виділяється для ведення садівництва або особистого селянського господарства.
Сільської, селищної, міської ради – в межах таких населених пунктів.
Клопотання подається  в двох екземплярах. Один залишається у вас з печаткою та вхідним номером органу, який прийняв заяву, другий – надається цьому органу.
Крім того, до заяви подаються копії паспорта громадянина України, копія ідентифікаційного коду фізичної особи – платника податків (обов’язкові документи), бажано подати графічні матеріали, де зображено місце розташування земельної ділянки (довільно),  а також при наявності посвідчення учасника бойових дій (АТО)  обов`язково долучити копію цього документа до заяви.
 Клопотання про виділення земельної ділянки повинне відповідати формі, затвердженій Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження типової форми заяви (клопотання) про вибір місця розташування земельної ділянки» від 18.02.2009 р. № 113.
 Орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади після реєстрації заяви направляє його копії на розгляд до відповідних санітарних, екологічних та інших органів для затвердження висновків щодо можливості виділення відповідної ділянки.
Якщо протягом місяця дозвіл або вмотивована відмова не була отримана, то вважається, що така згода у вас є (мовчазна згода). А тому за законом Ви маєте право переходити до наступного етапу, а саме звернутися до землевпорядної організації та укласти договір про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, попередньо сповістивши про це раду/адміністрацію письмово. Ознайомитись з вартістю розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ви можете у розділі – Ціни за послуги
!ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відмова буде вважатися законною ЛИШЕ у випадку невідповідності місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку, а також відсутність подібних земель у відповідній власності.
Маючи досвід та практику, варто зазначити, що подаючи клопотання щодо відведення земельної ділянки, необхідно вказати бажані розміри ділянки, приблизне або точне місце її розташування, а також для яких цілей вона виділяється. Це дуже важлива складова в отриманні дозволу на оформлення земельної ділянки, тому, що зазвичай відповідні органи не бажають  допомагати, а тому просто відписують, що в них таких земель немає. Послуга, яку надає землевпорядна організація «Право на власність» включає в себе збір інформації із землеустрою, розробку та надання  картографічного та технічного матеріалу , які долучаються до заяви(клопотання) відповідно до норм чинного законодавства. Головною складовою в наданні цієї послиги має бути Ваше орієнтовне поняття про бажане місце розташування земельної ділянки. Вартість виконання робіт вказана в розділі – Ціни на послуги.
Що ж потрібно знати для того, щоб дізнатися чи є вільні землі і де вони розташовані ?
З досвіду ми можемо порадити  найбільш ефективні способи:
Неофіційний. Шукаємо самостійно вільну ділянку, питаємо сусідів про наявність у цієї  землі власників, які можливо і є, але вони не ведуть господарської діяльності і не використовують її за цільовим призначенням, шукаємо інформацію в інтернеті в Публічній кадастровій карті України. Дивимось генеральний план вашого міста, села тощо.
Офіційний. Надсилаємо офіційний запит про надання публічної інформації до місцевої ради, державної адміністрації, Держгеокадастру. Запитуємо конкретно чи є у розпорядженні відповідного органу землі державної/комунальної власності, які ще не надані в користування і можуть бути передані під певне цільове призначення.
НАГАДУЄМО! Розгляд вашого звернення відповідною радою або державною адміністрацією НЕ ПОВИНЕН ПЕРЕВИЩУВАТИ один місяць, протягом нього вам повинні надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надати мотивовану відмову в його наданні.
Наголошуємо на тому, що жодний закон не зобов’язує відповідний орган надати земельну ділянку там, де хоче громадянин, крім того, проблемою отримання таких ділянок є також їх «відсутність» у великих містах для пересічних людей. В подібних випадках  уповноважені особи і органи влади посилаються, на відсутність вільних земель, а коли вони з’являються, то їх передають пільговикам, захист прав яких є пріоритетним для законодавця.
Якщо Ви все-таки отримали рішення (наказ) або розпорядження міської, селищної (сільської) або обласної  державної адміністрації про надання дозволу на оформлення проекту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність з зазначеним місцем розташування та вказаною площею земельної ділянки, радимо Вам одразу звернутися до землевпорядної організації «Право на власність».

Проконсультуватися зі спеціалістом
13 + 8 =

До складу працівників організації входять досвідчені сертифіковані інженери-землевпорядники та геодезисти. Молоді але вже з досвідом справи юристи з питань оформлення права власності на земельні ділянки. Бухгалтерія, яка чітко веде облік та контроль над виконанням всіх зазначених пунктів при укладанні договорів між суб’єктом господарювання та фізичною особою.
 Головною метою нашої роботи, окрім максимально професійного та швидкого отримання Вами готового результату – є збереження Вашого часу (в більшості випадках саме робочого часу)  і нервів від постійних відвідувань Державних установ, чекань у чергах  на зустріч  з посадовцями різних Державних органів для подання та реестрації  Ваших пакетів документів.
За більш детальною інформацією Ви можете звернутись завітавши до офісу  землевпорядної організації «Право на власність», який розташований в м.Ірпінь, вул. Северинівська (раніше Жовтнева),9, оф.5. Графік роботи з Понеділка по П`ятницю з 9:00 до 18:00 без перерви на обід, в Субботу з 9:00 до 15:00, перед бажанням зустрітися в офісі  радимо зателефонувати за номером +38(093) 799-51-20  або +38(068) 744-91-38 та домовитись про зустріч, специфіка нашої  роботи включає в себе виїзди на об’єкти.
Надсилайте свої повідомлення на нашу електронну адресу irpinkadastr@ukr.net. Будемо раді проконсультувати Вас, як в усній так і в електронній формі.
Бажаємо успіхів та надхнення в реалізації  свого права на власність.