Інформація про приватизацію земельної ділянки

Приватизація земельної ділянки

На даний час отримання земельної ділянки безкоштовно  для приватизації  , законне право на яке має кожен громадянин нашої держави – це дуже клопітна робота і не завжди дешева. Саме в такій ситуації без кваліфікованої  консультація сертифікованого  інженера-землевпорядника нічого не вийде.

Хто має право на безкоштовну приватизацію  земельної ділянки в нашій державі?

В першу чергу  слід зазначити , що кожен громадянин України може отримати земельну ділянку якою він користувався на протязі 15 років (дотримуючись цільового призначення) безкоштовно  у особисту власність , якщо він немає документів , які піддержують право володіння земельною ділянкою.
Керуючись Земельним Кодексом України ст. 116 кожен громадян України має право на отримання землі у власність на безоплатній основі . Але є певні критерії та випадки при яких можливе надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність :
1. Отримання земельної ділянки , яка довгий період часу знаходиться в користуванні громадянина
2. Приватизація за рахунок власності комунальних або державних земель у випадках коли має місце приватизація комунальних або державних сільгоспідприємст, закладів та організацій
3. Ділянки комунальної або державної власності дотримуючись чітких норм безоплатної приватизації землі в Україні.

Для отримання безоплатно земельну ділянку для використання в Україні можна під такі цільові призначення :

1. Для будівництва та обслуговування житлового будинку , господарських будівель та споруд (присадибна ділянка)
2. Для ведення садівництва (індивідуального або колективного)
3. Для будівництва індивідуальних гаражів
4. Для індивідуального дачного будівництва
5. Для ведення фермерського господарства або особистого селянського господарства

Відповідно до законодавства та Земельного Кодексу України площа земельної ділянки , яку можна приватизувати має чітко виписані об’єми (площу)

Для будівництва та обслуговування житлового будинку , господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) –  в селах не більше 0,2500 га, в селищах міського типу – не більше  0,1500 га , в містах – не більше 0,1000га
Для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0.0100 га
Для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0000 га
Для ведення індивідуального або колективного садівництва – не більше 0,1200 га
Для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1000 га
Для ведення особистого фермерського господарства – в розміри частки (паю), яка розрахована відповідно всіх працівників сільськогосподарських підприємств, які розташовані на території сільської, селищної , міської ради, де розташоване фермерське господарство

Що потрібно знати при оформленні земельної ділянки?

Для того, щоб отримати земельну ділянку в особисту власність за рахунок земель державної або комунальної власності потрібно звернутись з заявою до органів місцевого самоврядування,  саме по місцю розташування ділянки .  В заяві слід зазначити розміри та цільове призначення з/д. До заяви потрібно додати  викопіювання з генерального плану або інші необхідні графічні та картографічні матеріали , з уточненням на них орієнтовного місця розташування ділянки. Обов’язково до заяви додаються копія паспорту та ідентифікаційного коду.

Органи місцевого самоврядування на протязі місяця повинні надати відповідь (рішення, розпорядження, наказ):

Надати дозвіл на оформлення проекту землеустрою , щодо відведення земельної ділянки у власність або надати мотивовану відповідь  щодо відмови у наданні .  Повідомлення про прийняття данного рішення надсилається заявнику у письмовій формі або надається особисто на протязі 3-х робочих днів з дня  його прийняття . Підставою для відмови в видачі рішення , може бути лише невідповідність розташування земельної ділянки відповідно до вимог чинного законодавства України, а також прийнятих на їх основі нормативно-правових актів , генеральних планів дійсних населених пунктів та іншої містобудівної документації, які були затверджені в установленому  законодавством порядку.
Важливо знати ! Мовчазна згода. Якщо заява не була розглянута , то лице зацікавлене в отриманні безоплатно в особисте володіння земельної ділянки  із земель комунальної або державної власності , має право замовити розробку проекту землеустрою  щодо відведення земельної ділянки  без надання дозволу про , що у письмовій формі повідомляє відповідний орган  виконавчої влади  або орган місцевого самоврядування. До письмової заяви додається договір про виконання робіт  землеустрою  щодо відведення земельної ділянки
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *